Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuZjednoczone Emiraty Arabskie i Kenia przyciągnęły tłumy przedsiębiorców

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-11-20 13:50:32
polskie mosty technologiczne, pmt, ekspansja zagraniczna, seminarium, seminarium otwierające, kenia, zjednoczone emiraty arabskie, zea, warszawa, polska agencja inwestycji i handlu, paih, wydarzenia

15 listopada odbyło się kolejne już w tym roku seminarium otwierające nabór wniosków w ramach Polskich Mostów Technologicznych. Seminarium dedykowane Zjednoczonym Emiratom Arabskim i Kenii pokazało, że nie słabnie zainteresowanie przedsiębiorców ekspansją na rynki zagraniczne. Po raz kolejny Centrum Prasowe PAIH zostało wypełnione po brzegi.

Seminarium w Warszawie, 15 listopada 2018 r.

 

Co sprawia, że przedsiębiorcy tak chętnie i licznie uczestniczą w seminarium? Przede wszystkim pozyskanie cennych informacji na temat "egzotycznych" dla nich rynków oraz możliwość uzyskania odpowiedz na nurtujące ich pytania dotyczące projektu PMT bezpośrednio od organizatorów.

 

 

- Z Kenią wciąż notujemy nadwyżkę w dwustronnej wymianie, współpraca ma ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał. Nie bez przyczyny nazywana jest bramą do Afryki Wschodniej - przekonywali prelegenci.

 

Złóż wniosek

 

- Eksportując na rynki zagraniczne nie zapominajmy o różnicach kulturowych. To ważne, by zanim rozpoczniemy ekspansję na rynek np. ZEA poznać jakie relacje biznesowe panują w danej kulturze. Nawet najlepszy produkt nie sprzeda się, jeśli na dzień dobry popełnimy jakąś gafę - można było usłyszeć podczas seminarium.

 

 

Jakie branże mają szansę zaistnieć na rynku Kenii i ZEA? Zarówno organizatorzy, jak i prelegenci nie mają wątpliwości, że udać może się każdemu. Jednak podczas seminarium można było zaobserwować szczególne zainteresowanie ze strony następujących branż: IT, chemiczna, lotnicza, budowlana, OZE, bezpieczeństwa, tekstylna, rolnicza, farmaceutyczna.

 

 

Przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją swoich produktów/technologii/usług wsłuchiwali się w prezentacje na temat warunków prowadzenia działalności w ZEA i Kenii. Tym razem swoją wiedzą podzielili się z nami:

 

Ewa Paszek - Szponder, PMT

 

dr Łukasz Fyderek, EAST ANALYTICS

 

 

Małgorzata Panek-Kasińska, MK BUSINESS LINK

 

dr hab. prof. Maciej Kurcz, Uniwersytet Śląski

 

Igor Stawicki, ROHLIG SUUS

 

Angelika Wójcik, PMT

 

Wszystkim dziękujemy za udział w seminarium, a tych którzy wciąż wahają się z podbojem rynków zagranicznych już dziś zapraszamy na kolejne seminaria w 2019 r.

 

Zespół PMT

 

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

 
Pliki do pobrania

Ewa Paszek Szponder_PMT
pdf | 847.19 KB
Pobierz
dr Łukasz Fyderek
pdf | 3.2 MB
Pobierz
Małgorzata Panek Kasińska-MK Business Link
pdf | 1.68 MB
Pobierz
Maria Gorzkowska Mbede
pdf | 1.39 MB
Pobierz
prof dr hab Maciej Kurcz
pdf | 13.85 MB
Pobierz
ROHLIG SUUS Logistics_Kenia&ZE
neu | 1.96 MB
Pobierz
Angelika Wójcik_PMT
exe | 45.45 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert