Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNie przegap swojej szansy! Rusza ostatni nabór w tym roku

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2020-04-24 13:15:53
polskie mosty technologiczne, pmt, ekspansja zagraniczna, strategia, finansowanie, wiedza, kontakty, seminarium, seminarium otwierające, seminarium informacyjne, japonia, kanada, norwegia, warszawa, polska agencja inwestycji i handlu, wydarzenia, paih

Czas szybko leci i 16 października odbyło się już nasze ostatnie, w tym roku, seminarium otwierające nabór na rynki Japonii, Kanady i Norwegii. Jak zawsze stanowiło ono kompendium wiedzy niezbędnej do ekspansji zagranicznej.

PMT Japonia Kanada Norwegia

- Japonia stanowi bramę do całej Azji. Jednocześnie jest to rynek trudny, ale jeśli dany produkt już się na nim przyjmie stanowi to gwarancję jego akceptacji na pozostałych rynkach azjatyckich - przekonywała Eliza Klonowska-Siwak z ZBH Tokio. - Na rynek japoński nie należy jednak wchodzić bez przygotowania z zakresu wiedzy kulturowej. Różnice w prowadzeniu biznesu są tam znaczące i wymagają znajomości różnic kulturowych i uwarunkowań historycznych - mówiła dalej ekspertka.

 

PMT Japonia Kanada Norwegia

 

Zack Labieniec i Romi Jaszczynski z ZBH Toronto postawili na praktyczne aspekty ekspansji zagranicznej na rynek kanadyjski. Zgromadzonym na sali uczestnikom zaprezentowali m.in. wymagania dotyczące opakowań. Ponadto przedstawili historie sukcesu jakie przy wparciu Zagranicznego Biura Handlowego odniosły polskie firmy w Kanadzie. Nie zabrakło również informacji o kluczowych certyfikatach i specyfice rynku kanadyjskiego.

 

PMT Japonia Kanada Norwegia

 

Sebastian Garstecki opowiedział natomiast, dlaczego Norwegów do zakupu nie przekonuje niska cena. Należy pamiętać, że ekspansja na rynek norweski wymaga posiadania zaufanego i sprawdzonego partnera biznesowego. Bez tego, jak mówił ekspert, każda historia sukcesu może zmienić się w nieudany biznes.

 

PMT Japonia Kanada Norwegia

 

Duże zainteresowanie wzbudziła prelekcja Google Internetowe Rewolucje w Eksporcie Sławka Pańszczyka. Udowodnił on, że dzięki znajomości podstawowych narzędzi Google możliwa jest identyfikacja grupy docelowej zagranicznych konsumentów. Prelegent opowiedział również jak skonstruowane powinny być strony internetowe, aby łatwiej sprzedać produkt np. na rynku japońskim.

 

PMT Japonia Kanada Norwegia

 

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat seminarium, zajrzyjcie do prezentacji zamieszczonych poniżej.

 

Jesteście ciekawi jakie rynki będziemy wspierać w przyszłym roku? Na razie to tajemnica. Możemy jednak zdradzić, że wszystko wyjaśni się 5 grudnia, dlatego już dziś aplikujcie na Kanadę, Japonię i Norwegię. I oczywiście trzymajcie kciuki za Wasze przyszłoroczne typy.

 

Dziękujemy uczestnikom spotkania za obecność a ekspertom za bardzo ciekawe wystąpienia. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia oraz do pobrania prezentacji naszych prelegentów.

 

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

 

Loga PMT

Pliki do pobrania

1. PMT - 6N2019 Piotr Szymczuk
pdf | 852.98 KB
Pobierz
2. PAIH 2019 - PMT - Eliza Klonowska-Siwak 16.10.2019
pdf | 1.38 MB
Pobierz
3. Kanada - Zack Labieniec i Romi Jaszczynski
pdf | 3.52 MB
Pobierz
4. Advokatfirma GarsteckiTorgersen - PAIH
pdf | 1.99 MB
Pobierz
5. Checklista eksportowa 4.0 - Google Internetowe Rewolucje
pdf | 939.79 KB
Pobierz
6. Polskie Mosty Technologiczne 6N2019
pdf | 1.36 MB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Pilothouse

The recognisable form of Pilothouse superstructures or cabins is always fully expressed. The cabi...
Polska - Kolonia Rybacka 2020-11-27 Dodał: Patryk Tyszko Statki i łodzie Zobacz ofertę

Torby papierowe z nadrukiem

Firma Gesti oferuje torby papierowe z nadrukiem w dowolnym rozmiarze i nakładzie już od 100 sztuk...
Polska - MODLNICZKA 2021-01-06 Dodał: Magdalena Dach Sektor kreatywny Zobacz ofertę

Mobilny system dezynfekcji

Mobilny system dezynfekcji
Polska - OPOLE 2021-01-02 Dodał: Jacek Wróbel Maszyny i urządzenia, Produkcja i przetwórstwo metali, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert