Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPMT - Podsumowanie roku 2019

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-12-12 15:39:36
polskie mosty technologiczne, pmt, ekspansja zagraniczna, strategia, finansowanie, wiedza, kontakty, spotkanie podsumowujące, warszawa, polska agencja inwestycji i handlu, paih, 2019

W miniony czwartek zaprosiliśmy Grantobiorców programu PMT na coroczne spotkanie gwiazdkowe, podsumowujące efekty naszej wspólnej pracy. Do tej pory zorganizowaliśmy 9 naborów, w trakcie których wyłoniliśmy ponad 300 firm gotowych, przy wsparciu Agencji, do ekspansji na rynki pozaunijne w wybranych kierunkach świata. Zespół wypracował aż 114 strategii ekspansji zagranicznej.

Podsumowanie roku

Już teraz możemy się cieszyć z pierwszych sukcesów Grantobiorców. Uczciliśmy je w trakcie konferencji zorganizowanej w zupełnie nietypowej przestrzeni - w kompleksie kulturalno-biznesowym Mała Warszawa. Spotkanie zostało okraszone ciekawym występem artystycznym łódzkiego Teatru V6, podczas którego aktorzy zabrali nas w fascynującą, muzyczną podróż dookoła świata.

 

W 2020 r. Agencja zorganizuje cztery nabory. Przedsiębiorcy po raz pierwszy będą mogli wnioskować o wsparcie w ekspansji do Malezji, Arabii Saudyjskiej, Senegalu, Kazachstanu i na Tajwan.

 

Najlepszą dla nas nagrodą za włożoną pracę są słowa aprobaty Grantobiorców, by przytoczyć jedne z nich:

Dzięki pracy, jaką wykonaliśmy w projekcie Polskie Mosty Technologiczne, mamy już właściwie gotowy projekt na kluczowe dla nas rynki anglosaskie, w tym priorytetowy - amerykański. Analizy i ekspertyzy pomogły mam zrozumieć od czego zacząć. Uświadomiliśmy też sobie, że na ekspansję będziemy gotowi dopiero w 2020 roku. Udział w projekcie to był eksperyment, który się udał. Jesteśmy wdzięczni pracownikom Agencji za wszelką pomoc, w tym - w rozliczeniu projektu - przyznał Daniel Nowocin, Prezes Zarządu firmy Medidesk, która opracowała narzędzie do obsługi oraz analizy zgłoszeń pacjentów w placówce medycznej. 

 

Poniżej przedstawiamy rynki, na które będzie można składać wnioski w ramach projektu PMT w roku 2020:

  • Nabór I 2020: Malezja, Chiny, Meksyk
  • Nabór II 2020: Singapur, Arabia Saudyjska, Senegal
  • Nabór III 2020: Kazachstan, Kanada, ZEA
  • Nabór IV 2020: Tajwan, USA, Kenia

 

W załączeniu przedstawiamy prezentację podsumowującą rok 2019 i galerię zdjęć z wydarzenia.

 

Zapraszamy do składania wniosków w roku 2020!

Zespół Projektu Polskie Mosty Technologiczne

 

Projekt Polskie Mosty Technologiczne współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach III Osi priorytetowej Wsparcie innowacji w przedsiębiorstwach, Działanie: 3.3. Wsparcie promocji oraz internacjonalizacji innowacyjnych przedsiębiorstw Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. PMT zostanie zrealizowany w latach 2018-2023.

 

Loga PMT

Pliki do pobrania

Podsumowanie 2019 PMT
pdf | 1.27 MB
Pobierz